Torsdag eftermiddag

I klubben spiller vi forskellige former for par- og holdturneringer med ca. 27 – 32 spil pr. gang.
Spilletidspunkt: 12.30 – 16.30 / 17.00

Holdleder: Tom Rosenkilde
Turneringsleder: Flemming Palne, Tom Rosenkilde

 

Substitutter:
Det er den enkelte spiller, der er ansvarlig for, at der møder en substitut.
Husk at betale for forplejning til substitutten.

Substitutter skrives på listen i tilmeldingssystemet.

Turneringsplan

DatoTorsdag eftermiddagSeedning / op og ned
9. sep.Par 1a - 3. rk. (1 af 8)Seedning handicap
16. sep.Par (2 af 8)
23. sep.Par (3 af 8)
30. sep.Par (4 af 8)2 par op / ned
7. okt.Par 1b - 3. rk. (5 af 8)Point nulstillet
14. okt.Par (6 af 8)
21. okt.EFTERÅRSFERIE
28. okt.Holdkvalifikation 2 rk. (1 af 5)Seedning 30. sept.
4. nov.Holdkvalifikation(2 af 5)
11. nov.Klubsølv 2. rk.Seedning handicap
18. nov.Holdkvalifikation (3 af 5)
25. nov.Holdkvalifikation (4 af 5)
2. dec.Holdkvalifikation (5 af 5)1 hold op / ned
4. dec.JULEAFSLUTNING
9. dec.Champagne turneringSeedning handicap
6. jan.Par (7 af 8)
13. jan.Par (8 af 8)2 par op / ned
20. jan.Kvalifikation klubmesterskab 3. rk. (1 af 4)Seedning 13/1
27. jan.Kvalifikation klubmesterskab (2 af 4)
3. feb.Kvalifikation klubmesterskab (3 af 4)
10. feb.Kvalifikation klubmesterskab (4 af 4)2 par op / ned
17. feb.Holdmesterskab 2 rk. (1 af 5)Seedning 2/12
24. feb.VINTERFERIE
3. mar.Holdmesterskab (2 af 5)
10. mar.Holdmesterskab (3 af 5)
17. mar.Holdmesterskab (4 af 5)
24. mar.Holdmesterskab (5 af 5)
31. mar.Klubmesterskab 3. rk. (1 af 4)Seedning 10/2
7. apr.Klubmesterskab (2 af 4)
14. apr.PÅSKEFERIE
21. apr.Klubmesterskab (3 af 4)
28. apr.Klubmesterskab (4 af 4)
29. apr.GENERALFORSAMLING

Kaffeturnus

MånedDatoNavne
Sep.9 + 16Berit Stokholm og Kirsten Andreasen
Sep. 23 + 30Birthe Nystrup og Inge Liebst
Okt.7 + 14Birte Jørgensen og Else Berg
Okt. / Nov.28 + 4Birthe Nielsen og Elsebeth Philipsen
Nov.11 + 18Bodil Juul og Lise Gade
Nov. / Dec.25 + 2Bodil Kragh Johansen og Bent Hansen
Dec. / Jan.9 + 6Helle Borch og Jytte Schmidt
Jan.13 + 20Kirsten Barfod og Grete Walbum Jensen
Jan. / Feb. 27 + 3Birgit Bastholm og Ingelise Steensen
Feb. 10 + 17Ole Hartvig og Niels Arne Andersen
Mar.3 + 10Flemming Frederiksen og Ole Keinicke Sørensen
Mar.17 + 24Kirsten Pilgaard og Annette Sommer
Mar. / Apr.31 + 7Erna Ryttersgaard og Hans-Bertil Thelin
Apr.21 + 28Birthe Christiansen og Irene Matthiesen