Tirsdag eftermiddag

I klubben spiller vi forskellige former for par- og holdturneringer med ca. 27 – 32 spil pr. gang.
Spilletidspunkt: 12.30 – 16.30 / 17.00

Hold- og turneringsleder:
Tom Rosenkilde

Substitutter:
Det er den enkelte spiller, der er ansvarlig for, at der møder en substitut.
Husk at betale for forplejning til substitutten.

Substitutter skrives på listen i tilmeldingssystemet.

Turneringsplan

DatoTirsdag eftermiddagSeedning / op og ned
7. sep.Par 1a - 3. rk. (1 af )Seedning handicap
14. sep.Par (2 af 8)
21. sep. Par (3 af 8)
28. sep.Par (4 af 8)2 par op / ned
5. okt.Par 1b - 3 rk. (5 af 8)Point nulstillet
12. okt.Par (6 af 8)
19. okt.EFTERÅRSFERIE
26. okt.Hold kvalifikation 2. rk. (1 af 5)Seedning 28. sept.
2. nov.Hold kvalifikation (2 af 5)
9. nov.Klubsølv 2. rk.Seedning handicap
16. nov.Hold kvalifikation (3 af 5)
23. nov. Hold kvalifikation (4 af 5)
30. nov.Hold kvalifikation (5 af 5)1 hold op / ned
4. dec.JULEAFSLUTNING
7. dec.Champagne turnering 3 rk.Seedning handicap
4. jan.Par (7 af 8)
11. jan.Par (8 af 8)2 par op / ned
18. jan.Kvalifikation klubmesterskab 3. rk. (1 af 4)Seedning 11/1
25. jan.Kvalifikation klubmesterskab (2 af 4)
1. feb.Kvalifikation klubmesterskab (3 af 4)
8. feb.Kvalifikation klubmesterskab (4 af 4)2 par op / ned
15. feb.Holdmesterskab 2. rk. (1 af 5)Seedning 30/11
22. feb.VINTERFERIE
1. mar.Holdmesterskab (2 af 5)
8. mar.Holdmesterskab (3 af 5)
15. mar.Holdmesterskab (4 af 5)
22. mar.Holdmesterskab (5 af 5)
29. mar.Klubmesterskab 3 rk. (1 af 4)Seedning 8/2
5. apr.Klubmesterskab (2 af 4)
12. apr.PÅSKEFERIE
19. aprKlubmesterskab (3 af 4)
26. apr.Klubmesterskab (4 af 4)
29. apr.GENERALFORSAMLING

Kaffeturnus

MånedDatoNavne
Sep.7 + 14Ebba Møller Hansen og Jørgen Lund Hansen
Sep. 21 + 28Birgit Pøhler og Mogens Halby
Okt.5 + 12Kirsten og Bent Kofoed
Okt. / Nov.26 + 2Kirsten Andreasen og Niels Arne Andersen
Nov.9 + 16Lis B Nielsen og Birgith Juul
Nov. / Dec.23 + 30Else Vinæs og Birte Thuesen
Dec. / Jan.7 + 4Marianne Mose Bentzen og Berit Stokholm
Jan.11 + 18Bodil Kragh Johansen og Britta Thomsen
Jan. / Feb.25 + 1Anette og Kaj Thinggaard
Feb.8 + 15Nils Højbjerg og Karoline Pedersen
Mar.1 + 8Susanne Ricks og Birthe Nystrup
Mar. 15 + 22Elise Sylvest og Raymond Pekilidi
Mar. / Apr.29 + 5Birgitte og Frederik Zeuthen
Apr.19 + 26Mogens Pedersen og Solvejg Arendt