Torsdag aften

I klubben spiller vi forskellige former for par- og holdturneringer med ca. 27 – 32 spil pr. gang.
Spilletidspunkt: 18.30 – 22.30 / 23.00

Holdleder: Mary-Ann Mortensen – 2810 3301
Turneringsansvarlig: Erik Jensen – 2016 4411
Turneringsleder:  Pia Juhl, Tom Rosenkilde

Substitutter:
Det er den enkelte spiller, der er ansvarlig for, at der møder en substitut.
Husk at betale for forplejning til substitutten.

Substitutter skrives på listen i tilmeldingssystemet.

Turneringsplan

DatoTorsdag aftenTurneringsformPræmier
7. sep.VelkomstturneringIndvævet Howell 1. rk.1=1. 11=1, M=1
14. sep.Alle mod alle 1 af 2Kombineret 1. række
21. sep.Alle mod alle 2 af 21=1, 2=1, M=1
28. sep.Efterår - 1 af 4Komb. 1. rk - 1 af 2
5. okt.Efterår - 2 af 4Komb. 1 rk. 2 af 27=1, 10=1
12. okt.Efterår - 3 af 4Komb. 1 rk. 1 af 2
19. okt.EFTERÅRSFERIE
26. okt.Efterår - 4 af 4Komb. 1 rk. 2 af 21=1, 4=1, 13=1
2. nov.Før jul - 1 af 4Komb. 1 rk. 1 af
9. nov.KLUBSØLVMitchell 2. rækker
16. nov.Før jul - 2 af 4Komb. 1 rk. 2 af 23=1, 8=1
23. nov.Før jul - 3 af 4Komb. 1 rk. 1 af 2
30. nov.Før jul - 4 af 4Komb. 1 rk. 2 af 22=1, 12=1, 5=1
7. dec.ChampagneturneringHandicapturnering1=1, M=1
10. dec.JULEAFSLUTNING
4. jan.Godt Nytår1. række
11. jan.Vinter - 1 af 3
18. jan.Vinter - 2 af 3
25. jan.Vinter - 3 af 31=1, 5=1, 8=1
1. feb.Hold 1 af 7
8. feb.Hold 2 af 7
15. feb.Hold 3 af 7
22. feb.VINTERFERIE
29. feb.Hold 4 af 7
7. mar.Hold 5 af 7
14. mar.Hold 6 af 7
21. mar.Hold 7 af 71=2, 2=1, 3=1
28. mar.PÅSKEFERIE
4. apr.Klubmesterskab 1 af 4Komb. 1 rk. 1 af 2 (blå)
11. apr.Klubmester 2 af 4Komb. 1 rk. 2 af 2 (grøn)
18. apr.Klubmester 3 af 4Komb. 1 rk. 1 af 2 (blå)
25. apr.Klubmester 4 af 4Komb. 1 rk. 2 af 2 (grøn)1=2, 2=1 (præmie)3=2 (barvin), M=1
26. aprGENERALFORSAMLING

Kaffeturnus

MånedDatoNavne
Sep.7 + 14Christa Jørgensen - Lotte Smith
Sep. 21 + 28Bente & Niels Dahl
Okt.5 + 12Inger-Lise Jørgensen - Kirsten printzlau
Okt. / Nov.26 + 2Anne Rath - Tom Rosenkilde
Nov.9 + 16Kirsten Holm - Birte Hoberg
Nov.23 + 30Britta Thomsen - Gerd Kristensen
Dec. / Jan.7 + 4Birthe Kinnunen - Flemming Øster
Jan.11 + 18Ib Larsen - Bjørn Hafstrøm
Jan. / Feb. 25 + 1Karsten Lykke Hansen - Ib Christoffersen
Feb. 8 + 15Henning Bentzen - Christian Bistrup
Feb. / Mar.29 + 7Pia Juhl - Bodil Juhl
Mar.14 + 21Christa Jørgensen - Lotte Smith
Apr.4 + 11Britta Thomsen - Gerd Kristensen
Apr.18 + 25Lise Stryhn - Kirsten Hansen