Tirsdag aften

I klubben spiller vi forskellige former for par- og holdturneringer med ca. 27 – 32 spil pr. gang.
Spilletidspunkt: 18.30 – 22.30 / 23.00

Holdleder og turneringsansvarlig: Kjeld Christiansen – tlf: 2060 6080
Turneringsleder: Kjeld Christiansen

Substitutter:
Det er den enkelte spiller, der er ansvarlig for, at der møder en substitut.
Husk at betale for forplejning til substitutten.

Substitutter skrives på listen i tilmeldingssystemet.

Turneringsplan

DatoTirsdag aftenSeedning / op og nedPræmier x 2 ved 2 rækker
5. sep.Alle mod alle 1 af 3Opdelt Howell 1. række
12. sep.Alle mod alle 2 af 3
19. sep. Alle mod alle 3 af 31=1, 2=1, 3=1, M=1
26. sep.Par 1 af 819/9 - A=Howell 4 borde - B=afk Howell 10 par 7 runder
3. okt.Par 2 af 82 par op/nedAnnulleret turnering
10. okt.Par 3 af 8
17. okt.EFTERÅRSFERIE
24. okt.Par 4 af 82 par op/ned5=1, 7=1
31. okt.Par 5 af 8
7. nov.KLUBSØLV
14. nov.Par 6 af 82 par op/ned
21. nov. Par 7 af 8
28. nov.Par 8 af 82 par op/ned1=1, 2=1, 3=1
5. dec.ChampagneturneringHandicapturnering1=1, M=1
10. dec.JULEAFSLUTNING
2. jan.Hold 1 af 3A=Hold 4 borde - B=Howell A/B - seedning handicap
9. jan.Hold 2 af 3
16. jan.Hold 3 af 3A) 1=2 (gode), 2=2 (præmie), 3=2 (barvin) - B) 1=1. 2=1, 3=1
23. jan.Par 1 af 4A=Howell 4 borde, B=afk Howell 10 par 7 runder
30. jan.Par 2 af 42 par op/ned
6. feb.Par 3 af 4
13. feb.Par 4 af 42 par op/nedPræmier 3 + 9
20. feb.VINTERFERIE
27. feb.Kval. klubmesterskab 1 - 1 af 213/2 - A=Howell 4 borde - B=afk Howell 10 par 7 runder
5. mar.Kval. 2 af 22 par op/ned
12. mar.Kval. klubmesterskab 2 - 1 af 2
19. mar.Kval. 2 af 22 par op/ned
26. mar.PÅSKEFERIE
2. apr.Klubmester 1 af 419/3 - A=Howell 4 borde - B=afk Howell 10 par 7 runder
9. apr.Klubmester 2 af 4
16. aprKlubmester 3 af 4
23. apr.Klubmester 4 af 4
26. apr.GENERALFORSAMLING

Kaffeturnus

MånedDatoNavne
Sep.5 + 12Lena Madsen - Inger-Lise Jørgensen
Sep. 19 + 26Birthe Nielsen - Arne Vexøe
Okt.3 + 10Ann-Karin Vestergaard - Knud Vestbjerg Madsen
Okt.24 + 31Grete Walbum Jensen - Erna Ryttersgaard
Nov.7 + 14Nikolaj Møller Hansen - Jan Hansen
Nov.21 + 28Irene Matthiesen - Kirsten Hansen
Dec. / Jan.5 + 2Lotte Smith - Gerd Kristensen
Jan.9 + 16Else Vinæs - Jette Laursen
Jan.23 + 30Rie Linde - Torben Ankjærgaard
Feb.6 + 13Tove Duus - Britta Thomsen
Feb. / Mar.27 + 5Inger Bruhns - Inge Liebst
Mar. 12 + 19Birgit Schmidt - Mariann Mehder
Apr.2 + 9Mona & Jesper Norup
Apr.16 + 23Jens Børsting - Jørn-Erik Martensen