Tirsdag aften

I klubben spiller vi forskellige former for par- og holdturneringer med ca. 27 – 32 spil pr. gang.
Spilletidspunkt: 18.30 – 22.30 / 23.00

Holdleder og turneringsansvarlig: Kjeld Christansen
Turneringsleder: Kjeld Christiansen, Inge Hübertz, Tom Rosenkilde

Substitutter:
Det er den enkelte spiller, der er ansvarlig for, at der møder en substitut.
Husk at betale for forplejning til substitutten.

Substitutter skrives på listen i tilmeldingssystemet.

Turneringsplan

DatoTirsdag aftenSeedning / op og ned
7. sep.Par 1a - 3. rk. (1 af )Seedning handicap
14. sep.Par (2 af 8)
21. sep. Par (3 af 8)
28. sep.Par (4 af 8)2 par op / ned
5. okt.Par 1b - 3 rk. (5 af 8)Point nulstillet
12. okt.Par (6 af 8)
19. okt.EFTERÅRSFERIE
26. okt.Hold kvalifikation 2. rk. (1 af 5)Seedning 28. sept.
2. nov.Hold kvalifikation (2 af 5)
9. nov.Klubsølv 2. rk.Seedning handicap
16. nov.Hold kvalifikation (3 af 5)
23. nov. Hold kvalifikation (4 af 5)
30. nov.Hold kvalifikation (5 af 5)1 hold op / ned
4. dec.JULEAFSLUTNING
7. dec.Champagne turnering 3 rk.Seedning handicap
4. jan.Par (7 af 8)
11. jan.Par (8 af 8)2 par op / ned
18. jan.Kvalifikation klubmesterskab 3. rk. (1 af 4)Seedning 11/1
25. jan.Kvalifikation klubmesterskab (2 af 4)
1. feb.Kvalifikation klubmesterskab (3 af 4)
8. feb.Kvalifikation klubmesterskab (4 af 4)2 par op / ned
15. feb.Holdmesterskab 2. rk. (1 af 5)Seedning 30/11
22. feb.VINTERFERIE
1. mar.Holdmesterskab (2 af 5)
8. mar.Holdmesterskab (3 af 5)
15. mar.Holdmesterskab (4 af 5)
22. mar.Holdmesterskab (5 af 5)
29. mar.Klubmesterskab 3 rk. (1 af 4)Seedning 8/2
5. apr.Klubmesterskab (2 af 4)
12. apr.PÅSKEFERIE
19. aprKlubmesterskab (3 af 4)
26. apr.Klubmesterskab (4 af 4)
29. apr.GENERALFORSAMLING

Kaffeturnus

MånedDatoNavne
Sep.7 + 14Erna Ryttersgaard og Grete Walbum Jensen
Sep. 21 + 28Lene Sørensen og Ole Sørensen
Okt.5 + 12Flemming Frederiksen og Hans Elmquist
Okt. / Nov.26 + 2Hanna og Per Harries
Nov.9 + 16Kirsten Hansen og Lise Stryhn
Nov. 23 + 30Lotte Smith og Gerd Kristensen
Dec. / Jan.7 + 4Inge Liebst
Jan.11 + 18Jane Jensen og Tove Duus
Jan. / Feb.25 + 1Rie Linde og Torben Ankjærgård
Feb. 8 + 15Aase Andersen og Anders Nørgaard
Mar.1 + 8Birthe Nielsen og Birthe Christiansen
Mar.15 + 22Lena Madsen og Inger-Lise Jørgensen
Mar. / Apr.29 + 5Irene Matthiesen og Gitte Bauer
Apr.19 + 26Ann-Karin Vestergaard